Používanie

Absorfyt, rovnako ako Granofyt, je možné pokladať na rôzne povrchy - na hlinu, gumu alebo na betónové podlahy (dobre tepelne izoluje) avšak povrch by samozrejme nemal byť mokrý alebo podmáčaný. Pred nastlaním Absorfytu je potrebné priestor dôkladne vyčistiť od starej podstielky.


Absorfyt v hydinárňach

Absorfyt sa nastiela na celý čas výkrmu/odchovu. Na 1 m2 je potrebných 1 - 1,5 kg Absorfytu. Po celej hale vytvorte rovnomernú vrstvu podstielky (1 až 1,5 cm). V priebehu chovu sa podstielka dopĺňa iba na mokré miesta.
Pre lepšiu klímu a spotrebu podstielky je potrebné odstrániť výrazne mokré miesta a doplniť ich novou podstielkou.


Absorfyt pre chov hovädzieho dobytka, ošípaných, kôz, oviec apod.

Na 1 m2 budete potrebovať 3 kg Absorfytu. Vytvorte rovnomernú 2,5 - 3 cm hrubú vrstvu podstielky. Výkaly a výrazne mokré miesta sa odstránia a doplnia novou podstielkou. Každých 6 mesiacov odporúčame kompletnú výmenu podstielky a dezinfekciu priestorov.


Tipy na miestovanie a používanie

  • Na miestovanie určite nepoužívajte lopatu ani iné náradie, než miestovacie vidly
  • Nemiešajte Absorfyt s inými druhmi podstielky - stratil by svoj efekt
  • Ak máte v chovných priestoroch vlhko alebo dávate Absorfyt do prístrešku apod., nie je potrebné kropiť ho vodou
  • Pri vyberaní mokrých miest "nešetrite" a nesnažte sa nechať podstielku, ktorá je vlhká, no stále prepadne - v konečnom dôsledku od nej navlhne i pôvodne suchá podstielka a miniete jej viac
  • Starú podstielku presuňte na miesta, kde zvieratá najčastejšie špinia a novú dajte na najčistejšie miesta v chovnom priestore
  • Pri dezinfekcii skúste použiť iné dezinfekčné prostriedky ako vápno - môže prášiť