Pivovarské kvasnice

Kvalitný zdroj vitamínu B, veľmi hodnotný zdroj proteínu, vitamínov, minerálov a stopových prvkov so širokým spektrom pozitívnych efektov pre kone, vhodné najmä pre žriebätá, choré kone, kone po operácii a v rekonvalescencii, žrebné kobyly, na zníženie stresu zvieraťa a pri zvýšenej telesnej námahe


• Jedná sa o veľmi hodnotný zdroj proteínu s vysokou stráviteľnosťou, okolo 92 %
• Dôležitý je aj vysoký obsah aminokyselín (lysín, metionín, treonín) vitamínov skupiny B, predovšetkým tiamín (vitamín B1), riboflavín (vitamín B2), pyridoxín (vitamín B6) a kyselina pantothenová (vitamín B3)
• Obsahujú aj oligosacharidy mannannov, ktoré zabraňujú fixácii patogénnych mikroorganizmov na stene tráviacej sústavy, predovšetkým E. coli a salmonely, sú schopné sa naviazať na patogénnu bunku, obaliť ju a zabrániť jej tak v napadnutí organizmu (detoxikuje)
• Má schutňujúci efekt a pozitívny vplyv na látkovú výmenu proteínov a tukov, trávenie, vývoj kopýt, kože a kvalitu srsti, zlepšuje reprodukciu
• Vhodné najmä na jeseň

Dávkovanie

Bežná denná dávka je 80 g/deň pre dospelého koňa. Podávanie je možné najviac 2 mesiace v kuse, potom aspoň 1 mesiac prestávka. Je nutné veľmi pomalé navykanie. Maximálna únosná dávka na deň je 400 g/deň. Na jeseň je plne dostačujúca dávka 80 g/deň. V prípade, že neviete odhadnúť správnu hmotnosť, radi Vám poradíme.


Ďalšie zaujímavosti a informácie nielen o pivovarských kvasniciach nájdete tu 
hop sem