Referencie


Angelika Tambosi (Vyhlásená rakúska fyzioterapeutka)

Pozrite sa, aké skúsenosti má s müsli Nova Equi → hop sem


Ing. Kateřina Bergrová, špecialistka na zdravú výživu koní a prírodnú terapiu zhodnotila müsli NovaEqui slovami:

"Müsli NovaEqui sú na trhu jediné müsli, ktorým dôverujem a s obľubou ich doporučujem svojim klientom. Obsahujú zdravé komponenty, ako je lucerna, svätojánsky chleba, jablčné výlisky, repné rezky, sušenú mrkvu, ľanové a slnečnicové semienko, kvasnice, rastlinné oleje či skorocelovú vlákninu. Za povšimnutie určite stoja taktiež obsiahnuté hroznové semienka, ktorá sa vyznačujú veľmi vysokým obsahom antioxidantov (proanthocyanidin), ktoré ničia voľné radikály a bránia oxidácii lipidov. Účinky prítomných antioxidantov, ktoré sú účinnejšie než vitamín C, E a betakarotén. V prípade, že niekto hľadá pre svojho koňa naozaj zdravé müsli s nízkym obsahom cukru a melasy, nutrične obsiahnuté, so širokým spektrom zdravých komponentov a dokonca rešpektujúce prirodzené požiadavky koní, je sada Müsli NovaEqui tou správnou voľbou, ktorú môžem s pokojným svedomím len doporučiť."


František Domonkos (chovateľ dostihových koní)

Dlhé roky chovám úspešné dostihové kone. Základom pri odchove uspešného dostihového koňa je samozrejme krmivo. Už od šiesteho mesaica života žribäťa podávam mladým koníkom krmivo Lac v predpísaných dávkach. Po niekoľkých týždňoch sa prejavujú výsledky, ktoré výrobca sľúbil. Žriebätá priberajú svalovú hmotu, majú krásnu lesklú srsť a sú omnoho vyvinutejšie ako ich rovesníci, ktorí takýmto spôsobom nie sú vyživovaní. Samozrejme jedna vec je strava, no bez dostatočného tréningu by sa výživová hodnota nemohla prejaviť naplno.

15-mesační Quinetta a Christian Kincsem


Kateřina Klosová

Můžu potvrdit, že NovaEqui Herba opravdu funguje i na to rozpouštění hlenů. Krmím tím již měsíc a půl a koník skoro nekašle a po takove husté, žluté rýmě ani památky.


Kateřina Málková a Michaela Rodová (parkúrové jazdkyne)

Obe sa zúčastnili ME 2013 v Španielsku a kŕmia svojich štvornohých zverencov práve müsli NovaEqui.


Patricie Pitříková (Domov pro koně o.s.)

V našom Domove pre kone máme umiestnené staršie kone, väčšinou okolo 21 rokov a viac. Kone dostávajú müsli NovaEqui (Classic, Plus a po novom Muscle). S krmivom sme veľmi spokojní, aj kone s výraznými problémami s pohybovým aparátom a obmedzenou hybnosťou, sa za krátku dobu zlepšili. Za rýchle zlepšenie zdravotného stavu tomuto krmivu vďačí aj koník Calanthus, ktorý k nám prišiel značne vychudnutý a chorľavý. Za 2 mesiace kŕmením NovaEqui a objemového krmiva, vyzerá na nepoznanie, je veselý a má iskričku v oku.

Týraný valach pred začatím kŕmenia krmivom NovaEqui

Týraný valach po 2 mesiacoch kŕmenia krmivom NovaEqui


Martin Štorkán (parkúrový jazdec)

Jazdím veľký počet koní, ktoré prichádzajú do výcviku a môžem tak porovnať kone kŕmené tradičnými surovinami (väčšinou krmivá na báze obilnín) a kone kŕmené NovaEqui. Kone po müsli omnoho rýchlejšie naberajú svalovú hmotu, sú psychicky aj fyzicky vyvážené, majú rýchlejšiu regeneráciu pre ďalší výcvik a netrpia takou potivosťou oproti ostatným koňom. Moja sestra (Kateřina Štorkánová), ktorá v minulom roku vyhrala v parkúrovom skákaní kategóriu detí s kobylkou Ninou, začala taktiež ako jedna z prvých kŕmiť novými müsli NovaEqui.


Petr Švec (manažér skokovej komisie, parkúrový jazdec, staviteľ parkúrov, tréner)

Vo svojej bohatej jazdeckej kariére som vyskúšal všetky možné druhy krmív pre kone, ale naozaj úprimne môžem povedať, že až teraz som našiel krmivo (NovaEqui), ktoré perfektne sedí mojím koňom a vďaka nemu sú vo výbornej fyzickej, ale aj zdravotnej kondícii.


Michaela Hažmuková (parkúrová jazdkyňa)

Väčšinou vždy granule či müsli, ktorými som kŕmila svoje kone nejakým spôsobom vyhovovali našim požiadavkám. V tomto roku som "prestúpila" na výrobky NovaEqui a môžem ich s pokojným svedomím doporučiť všetkým, ktorí si chcú s každodennou prácou a výcvikom koní urobiť radosť.


Karolína Šimáčková (drezúrna a parkúrová jazdkyňa)

S krmivom NovaEqui som veľmi spokojná. Najviac kŕmime NovaEqui Herba a NovaEqui Energy. Veľká výhoda je, že toto krmivo kone veľmi dobre prijímajú, je chutné a nádherne vonia.